Blog

Ciekawe miejsca na sesję zdjeciową

Ciekawe miejsca na sesję zdjeciową

Kraków, Bochnia i okolice stanowią świetną scenerię dla ślubnych zdjęć plenerowych. Znajdziemy tutaj zarówno mnóstwo obiektów historycznych, industrialnych jak i  przepiękne tereny zieleni. Charakter sesji fotograficznej zależy od stylu Waszego wesela, tego co lubicie i oczywiście sugestii fotografa. Fajnie jeżeli sesja stanowi stylistyczną całość z dekoracjami, porą roku i kolorem przewodnim Waszego Święta. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na pomysłową sesję.

Kraków

Historyczne centrum Krakowa to klasyk fotografii ślubnej. Oczywiście nie można się temu dziwić ponieważ magia Rynku jest ogromna. O każdej porze roku za sprawą rzeszy turystów w powietrzu unosi się zapach wakacji a piękna architektura zawsze dobrze prezentuje się na zdjęciach. W Krakowie warto zwrócić uwagę również na Kazimierz, który jest również bardzo klimatyczną dzielnicą. Znajduje się tam mnóstwo knajpek we wnętrzach których każde zdjęcie może być inne od poprzedniego. Uliczki pełne są zaułków – ciekawych drzwi, bram. Miejscem idealnym dla zakochanych jest Kładka Ojca Bernatka – która w dzień góruje nad Wisłą a nocą mieni się feerią barw. Stamtąd jest już niedaleko do Parku Bednarskiego. To teren o dużej wartości krajobrazowo – historycznej, powstały w malowniczym zagłębieniu ze starodrzewem i uroczymi zaułkami. Idąc dalej tropem związanym z przyrodą nie można również pominąć Kopców: Kościuszki i Krakusa. Z obydwu z nich rozciąga się rozległy widok na centrum miasta.  Kopiec Kościuszki dodatkowo jest bardzo dobrze oświetlony w nocy.Jeżeli ktoś woli typowo miejskie klimaty ciekawym pomysłem jest sesja w.. tramwaju czy też na tle nowoczesnej Opery. Postindustrialne klimaty znajdziecie zaś w byłej Hucie T. Sendzimira.

 

kopiec-krakusa-sesja-fotograficzna-plener

Kopiec Krakusa (zdj. www.robertbereta.pl)

plener-kazimierz-ślubny

Kolorowo na Kazimierzu 🙂 (zdj.slawekstelmach.pl)

plener-kładka cafe

Bajkowo w Kładka Cafe na Kazimierzu (zdj. www.kasia-wilk.pl)

plener-slubny-park-bednarskiego

Park Bednarskiego (fot. www.kasia-wilk.pl)

001-justynatomasz-blog-plener-2014

Opera Krakowska (zdj. www.slawekstelmach.pl)

sesja-slubna-w-tamwaju

W miejskim tramwaju 🙂 (zdj. www.kasia-wilk.pl)

10616432_951579838192141_7624785876674382585_n

Industrialnie (zdj. www.foto-janicka.com.pl)

Obiekty historyczne

W okolicach Bochni znajdują się również klimatyczne miejsca do sesji. Jednym z nich jest zamek królewski w Niepołomicach z pięknym dziedzińcem i klimatycznym zielonym mostkiem, otoczony ciekawym ogrodem Pałac Żeleńskich oraz wczesnobarokowy robiący duże wrażenie  Zamek w Nowym Wiśniczu. Wszystkie te obiekty dodają powagi i.. polskości zdjęciom plenerowym. Stanowią bowiem świadectwo naszej kultury.

 

fotografia-slubna-nowy-wisnicz-11

Nowy Wiśnicz (zdj. www.marcinfryze.com)

zamek-Niepołomice-plener-ślubny

Zamek w Niepołomicach (zdj. www.kasia-wilk.pl)

pałac żeleńskich-foto

Pałac Żeleńskich (zdj. www.foto-janicka.com.pl/)

 

Przyroda

Nasze okolice pełne są pięknej przyrody jednak na szczególną uwagę zasługuje Puszcza Niepołomicka, z mnóstwem drzew, zarośli, kęp traw i ukrytego w jej sercu Czarnego Stawu, którego ciemna tafla idealnie odbija otaczające go drzewa. W Damienicach nad rzeką Rabą można znaleźć most zwodzony dający możliwości robienia zdjęć również nocą. Nieopodal niego znajduje się kamienista plaża ze względu jednak na sporą dozę dzikości nadająca się raczej do sesji narzeczeńskich.

 

254-fotograf-slubny-krakow-zdjecia-slubne-krakow

Puszcza Niepołomicka (zdj. www.pawelgajewski.com.pl)

Plener „zrób to sam”

Ciekawym pomysłem jest też oczywiście stworzenie samemu sobie pleneru w najbliższym otoczeniu. Wystarczy kreatywność, kilka rekwizytów i już można wyczarować romantyczną lub piknikowa scenerię. Jeżeli mieszkacie na wsi fajnie wychodzą fotografie na tle.. stodoły:). Oczywiście to propozycja dla osób o sporej dozie dystansu do siebie.

 

10464213_894288003921325_2493363698686501038_n

(zdj. www.foto-janicka.com.pl)

11214269_1165430506807072_2007633272172878777_n

(zdj. www.foto-janicka.com.pl)

12118636_1204406606242795_1388524163934608482_n

(zdj. www.foto-janicka.com.pl)

Oczywiście ten wpis nie wyczerpuje mnóstwa możliwości jakie stoją jeszcze przed Wami przy wyborze pleneru. Czasem jednak szukamy bardzo oryginalnego miejsca tymczasem zawsze okazuje się, że to Wy i Wasze samopoczucie oraz wzajemna miłość kreujecie nastrój na zdjęciach.  Więc przed sesją nie zapomnijcie się dobrze wyspać, komfortowo ubrać i bardzo pozytywnie nastroić 😉 a dobry fotograf na pewno uchwyci Wasze dobre wibracje.