Blog

DIY – Rożki do sypania płatkami kwiatów

DIY – Rożki do sypania płatkami kwiatów

Witajcie. Jeżeli marzycie o tym, żeby Wasze życie po ślubie było „usłane różami” zróbcie ten pierwszy symboliczny krok, dzięki któremu zaraz po wyjściu z Kościoła zostaniecie obsypane przez gości płatkami żywych kwiatów.

Dzięki naszemu poradnikowi w łatwy sposób wykonacie urocze, papierowe rożki, które zastąpią plastykowe confetti zabronione już w wielu Kościołach. Rożki możecie wykonać w dowolnym stylu i wariantach kolorystycznych. My pokażemy Wam pudrowe odcienie różu w połączeniu z świeżą zielenią ale pamiętajcie, że w tworzeniu ograniczać Was powinna jedynie wyobraźnia. 

 

 

Krok 1

 

Do wykonania rożków będziecie potrzebować:

  • papieru ozdobnego – może to być dowolny papier, byle nie był za cienki. Ja wykorzystuje tapety z końcówek kolekcji, które można w dużych marketach budowlanych nabyć po bardzo atrakcyjnych cenach. 
  • nożyczek, taśmy dwustronnej
  • kolorowych wstążek do ozdoby

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 2

 

Za pomocą nożyczek wycinamy prostokąty o wielkości takiej, która nam odpowiada, u mnie (24 x 17 cm). Ważne jest tylko, żeby różnica między długością a szerokością nie była zbyt duża. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 3

 

Na wewnętrznym brzegu prostokąta przyklejamy paski taśmy dwustronnej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 4

 

Poprzez zrolowanie papieru formujemy rożek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 5

 

Ucinamy kawałek wstążki (najlepiej tnąc pod skosem). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 6

 

Tworzymy małą kokardkę – spinając ją kawałkiem cienkiego drucika lub nitki a następnie przyczepiamy ją do rożka. Możemy też ozdobić go perełkami, koronką lub malutkimi kwiatuszkami z papieru. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gotowe rożki umieszczamy w ozdobnym koszu bądź pudle następnie w nasz Wielki Dzień napełniamy pachnącymi płatkami róż lub innych kwiatów.

 

KROK 1

SONY DSC

KROK 2

SONY DSC

KROK 3

SONY DSC

KROK 4

SONY DSC

KROK 5

SONY DSC

KROK 6

SONY DSC

Gotowe

SONY DSC

num_027