FAQ

Kwiatostan

 

Moja pracownia, tym różni się od kwiaciarni iż nie posiada siedziby w punkcie. Specjalizuję się w dekoracjach ślubnych a mając siedzibę w okolicach Bochni mogę objąć zasięgiem swoich prac region Polski południowej (min. Kłaj, Niepołomice,Wieliczka, Nowy Wiśnicz, Żegocina ).

Dorota Rajska

Dorota Rajska

Nie prowadzę kwiaciarni lecz pracownię. 
Co to oznacza?

Zajmuję się wykonywaniem głownie dekoracji ślubnych wyłącznie na wcześniejsze zamówienie. Nie prowadzę detalicznej sprzedaży kwiatów oraz bukietów.

Jak zamówić?

Bardzo proszę o kontakt telefoniczny, mailowy lub przez formularz dostępny na stronie. Przy zapytaniach ofertowych  pomocne będą takie informacje jak: dokładna data ślubu oraz podanie nazw i lokalizacji poszczególnych miejsc Uroczystości (sala, Kościół).

 

Ile wcześniej trzeba zamawiać dekoracje ślubne?

Optymalny czas na zamówienie dekoracji wynosi od pół roku do paru miesięcy przed ślubem. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj wtedy wybrana jest już suknia, sala, zaproszenia, dodatki oraz kształtuje się szczegółowa wizja Waszej Uroczystości, której kwiaty mają być pięknym dopełnieniem.

Ile kosztuje dekoracja ślubna?

Oczywiście to zależy od rodzaju kompozycji, kwiatów w niej użytych oraz wielkości zamówienia. Jeżeli chodzi o rośliny i dodatki – jest ich nieskończenie wiele dlatego nie stresujcie się na pewno znajdę rozwiązania optymalne właśnie dla Was. Na spotkaniu omawiamy zawsze szczegółowe opcje z uwzględnieniem waszego budżetu. Żeby jednak nie stawiać Wam aż tak dużej niewiadomej przedstawię średnie ceny dekoracji które pozwalają na kupno dobrej jakości kwiatów i dodatków bez tak zwanych „szaleństw” :). Np. Komplet ślubny czyli dwa bukiety + dwie butonierki: 300 zł.  Kompozycja na wazonach Martini z mieszanych kwiatów wraz z wypożyczeniem naczynia: 100 zł, kompozycje dla rodziców,  dekoracja samochodu od 90 zł.

Jak wygląda spotkanie z Panią, czy trzeba się na nie jakoś przygotować?

Spotkanie to oczywiście bezstresowa rozmowa przy kawie :). Fajnie jeżeli przygotujecie na nie jakieś inspiracje, oczekiwania wobec mnie. Zastanowicie się na czym Wam najbardziej zależy. Bardzo pomocna jest fotografia sukni ślubnej, sali. (Bardzo często te fotografie, które robicie przy oglądaniu sali lepiej pokazują jej stan faktyczny od tych zamieszczonych w Internecie).

Moje 1 pytanie zawsze brzmi: Słucham jakie są Wasze marzenia, oczekiwania wobec mnie? – a potem jest już z górki 🙂

Jak do Pani dojechać?

Większość par trafia do mnie przy pomocy GPS-u. Jednak dla Waszego większego komfortu zamieszczę opis trasy z Bochni. Będąc w Bochni należy kierować się na ulicę: Proszowską, następnie za mostem nad rzeką Rabą, koło Biedronki skręcamy w lewo, następnie 2 km przemieszczamy się główną trasą aż do tabliczki: Damienice. Za nią na 1 skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ulicę: Lipową, za 700 m po lewej stronie będzie Szkoła, mijamy ją i za 200 m po prawej stronie będzie mała, ceglana kuźnia a zaraz za nią uliczka w prawo (św. Macieja) – 2 dom po lewej stronie 194, czerwona brama.

 

Czy potrzebna jest zaliczka?

Dla potwierdzenia terminu zaliczka jest jak najbardziej potrzebna. Jej wysokość zależy od tego w jaki sposób chcecie rozłożyć sobie ślubne koszty. Minimalna kwota to: 100 zł.

Na jakie udogodnienie mogę liczyć zamawiając kwiaty w Kwiatostanie?

Kompozycje wykonuje w taki sposób żeby były piękną ozdobą Waszego Dnia. Dekoracje dostosuję do Waszych oczekiwań i budżetu, poświęcę Wam tyle czasu ile potrzebujecie oraz gwarantuję świeżość kwiatów, i przygotowanie na umówioną godzinę.

Czy bukiet ślubny będzie wygodny, czy dobrze będzie się go trzymać?

Każdy bukiet ślubny, obojętnie od techniki jego wykonania jest  wyposażony w tak zwaną: „rączkę” – czl. wygodne miejsce trzymania podczas całej ceremonii – wykonane najczęściej z miękkiej, atłasowej wstążki.

Czy bukiet ślubny będzie zrobiony na czas?

Tak, bukiet jest przeznaczony do odbioru lub przywieziony w ustalonym wcześniej terminie. Zazwyczaj jest to piątek wieczór lub sobota w godzinach przedpołudniowych.

W jaki sposób mocowana jest dekoracja samochodu? Czy nie zaszkodzi lakierowi?

Każda dekoracja tego typu wykonywana jest na gumowych przyssawkach – łatwych zarówno do montażu jak i ściągnięcia. Przy mocowaniu używamy jedynie wody i alkoholu – nie ma mowy o wystających drutach i innych tego typu elementach, które mogłyby uszkodzić samochód.

O mnie - Dorota Rajska

Witam Serdecznie, nazywam się Dorota Rajska. Kocham kwiaty i Śluby :). Będę bardzo szczęśliwa jeżeli zaprosicie mnie do uczestniczenia razem z Wami w tym Szczególnym Dniu. Razem znajdziemy najpiękniejsze dla Was kwiaty oraz rozwiązania, które pomogą zredukować Wasz stres oraz podniosą rangę Waszej Uroczystości.

Ukończyłam studia na kierunku Ogrodnictwo o specjalizacji Rośliny Ozdobne na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Posiadam kurs florystyczny I i II stopnia oraz kurs florysty ślubnego ukończony w Małopolskim Centrum Edukacji Florystycznej w Krakowie jak również staże i pracę w krakowskich kwiaciarniach.